Historia Akademii - Akademia Magii Rubeusa Hagrida
Podaj nick i hasło aby wejść do szkoły:   

Zapisy na XV rok akademicki są otwarte!
Zapisz się teraz na ucznia »

 

0 pkt0 pkt0 pkt0 pkt
Pragniemy Cię gorąco powitać w wirtualnej Akademii Magii. Jeśli chcesz przeżyć przygodę rodem z Harry'ego Pottera, a Twój list z Hogwartu nie dotarł - dołącz do nas!

Historia Akademii

Geneza

W grudniu 2014 roku Lynzee Lovato i Jeff Snow - uczniowie UNM, stwierdzili, że chcą mieć swój wkład w kształcenie nowych pokoleń czarownic i czarodziejów. Chcieli utworzyć szkołę przyjazną, dającą swobodę przy zachowaniu odpowiedniej magicznej dyscypliny. Szkoła miała zachęcać ciekawymi przedmiotami nauczania i indywidualnym podejściem do każdego ucznia.

Jednym z założeń, miało być także odejście od tradycyjnych nazw domów znanych z Hogwartu: Slytherinu, Hufflepuffu, Ravenclawu i Gryffindoru. Zastąpione miały one być nazwami kamieni szlachetnych: Szmaragd, Topaz, Szafir oraz Rubin za pomysłem Lilith Squirrel.

I rok

Hogwart im. Rubeusa Hagrida oficjalnie rozpoczął działalność dnia 05.01.2015 r. Wtedy to też ówczesna Dyrekcja rozpoczęła intensywne poszukiwania profesorów i rekrutację uczniów na pierwszy rok szkolny, który miał rozpocząć się miesiąc później. Szkoła zawarła współpracę z ChatSM.pl: założony został komplet pokoi czatowych dla nowej szkoły, w tym nowe sale lekcyjne, pokój profesorski oraz słynny Pub Hagrida.

Rozpoczęcie roku poprzedziły dwie rady pedagogiczne z udziałem nowego grona pedagogicznego oraz nowo powołanych v-ce dyrektorów: Moniki Wojcickiej i Danny'ego Carey'a.

 1. Rozpoczęcie roku odbyło się 8 lutego 2015r. w ih_sala_hagrida.
 2. Zakończenie roku odbyło się 19 kwietnia 2015r. o godz. 18:00. Do klasy II przeszły 2 osoby z domu Salazara Slytherina.
 3. Puchar domów zdobył Slytherin zdobywając 5393 pkt, na drugim miejscu znalazł się Gryffindor zdobywając 1804pkt., na trzecim miejscu Ravenclaw zdobywając 615pkt. Ostatnie miejsce zdobył Hufflepuff zdobywając 419pkt. 

II rok

Drugi rok szkolny rozpoczął się falą zmian organizacyjnych. Dotychczasowy dyrektor oraz nauczyciel Klubu Pojedynków Jeff Snow, ustąpił ze stanowiska w dyrekcji i przeszedł na urlop by usystematyzować swoje sprawy w życiu realnym. Ciągle jednak wykazywał zainteresowanie szkołą i uczestniczył w jej życiu kulturalnym.

Danny Carey zostal zwolniony dyscyplinarnie z powodu niesubordynacji oraz niewywiązywania się ze swoich obowiązków. Od tego czasu obowiązki Dyrektora pełniły jedynie Lynzee Lovato oraz Monika Wojcicka.

Ten rok był także pierwszym rokiem pracy w tej szkole Shado Ackerly'ego, który wprowadził do szkoły wiele zmian. Shado oprócz posady nauczyciela magizoologii podjął się opieki nad stroną szkoły. W pierwszym podejściu naprawił i ulepszył jej wygląd oraz mechanikę. Po czterach tygodniach owocnej współpracy, Lynzee Lovato zaproponowała mu  objęcie stanowiska drugiego dyrektora placówki, na co on przystał z zaszczytem i radością.

W wakacje pomiędzy II a III rokiem szkolnym odbyly się pierwsze w historii szkoły Wakacyjne Igrzyska Magiczne, które organizowała i nadzorowała Monika Wojcika. W tym roku szkolnym odbyły się, także pierwsze audycje z cyklu Szpinakowy Hagrid (pomysłodawcą nazwy jest aktualna absolwentka szkoły Lilith Squirrel).

 1. Drugie rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce 4 maja 2015 roku o godzinie 19:00 w ih_sala_hagrida
 2. Dnia 18 lipca 2015 roku o godzinie 20:00 miało miejsce zakończenie II roku szkolnego. Do II klasy przeszły 4 osoby.
 3.  Nagrody trafiły również do nauczycieli:
  1. Moniki Wójcickiej
  2. Adama Beina
  3. Mariny Moranis

III rok

Ten rok podobnie jak poprzedni rozpoczął się falą innowacji i zmian. Dyrektor Lynzee Lovato zainicjowała działanie gazetki szkolnej Leprokonus, szkolne audycje Szpinakowy Hagrid przeżywały swój złoty okres, a lekkie zmiany w gronie pedagogicznym oraz nowy przedmiot WoHP uświetniały tamten czas.

Największą i najważniejszą zmianą była jednak nazwy z Hogwart im. Rubeusa Hagrida na Akademia Magii Rubeusa Hagrida, zainicjowana przez Shado Ackerly'ego oraz zaaprobowana przez Zarząd.

 1. Rozpoczęcie roku odbyło się 6 września o godz. 19:00 w ih_sala_hagrida.
 2. Zakończenie roku miało miejsce 21 listopada  w ih_sala_hagrida. Było skromnie, puchar wygrał Slytherin. W tym roku, akademia zyskała swoją pierwszą dwójkę absolwentów. Na zakończeniu rozdano liczne dyplomy i świadectwa zarówno dla uczniów jak i profesorów. 3  osoby przeszły do II klasy.

IV rok

W tym roku Klub Pojedynków oraz WoHP zostały wprowadzone do zestawu przedmiotów obowiązkowych. Rok Akademicki skrócono z 11 do 8 tygodni.

Członkowie dyrekcji odeszli ze stanowisk profesorskich. Tego roku postanowiono położyć ogromny nacisk również na zabawy oraz dodatkowo punktowane atrakcje, m. in. audycję Szpinakowy Hagrid, czy Awanturę Domów.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 20.12.2015 r. o godz 19:00 w ih_sala_hagrida.
 2.  Zakończenie roku miało miejsce 13.02.2016 r. o godz. 19:00. W tym roku  Akadmię ukończyła jedna osoba z domu Hufflepuff, a 5 osób przeszło do II klasy. 
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Nicolas Wand
  2. II miejsce Jeff Snow
  3. III miejsce Marina Moranis 
  4. IV miejsce Caroline Cross

V rok

Ten rok był dość przewrotny w kwestii funkcjonowania Dyrekcji. Usunięto stanowiska takie jak V-ce dyrektor, które przekształcono w nietuzinkowe formy stanowisk adekwatne do nazwy “Akademia”, czyli Rektor oraz Dziekan. Ponadto wprowadzono podział obowiązków dyrekcji w zależności od objętych stanowisk. Wprowadzono również nowy moduł - wewnętrzną sowiarnię, w której można: komunikować się na żywo, rozwiązywać zadania domowe w każdej dowolnej formie, np. przesyłając obrazek. W trakcie zakończenia roku dyrekcja - Lynzee Lovato & Shado Ackerly - zapowiedzieli swoją przerwę na stanowiskach dyrektorskich, mianując tym samym na VI rok prof. Marine Moranis oraz Elene Roose.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 28.02.2016 r. o godz 19:00 w ih_sala_hagida.
 2. Zakończenie roku miało miejsce w 23.04.2016 r. o godz 19:00 w ih_sala_hagrida. Akademie ukończyły 3 osoby, a 4 osoby przeszły do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Alexander Moranis
  2. II miejsce Jeff Snow
  3. III miejsce Elena Roose
  4. Wyróżnienie dla Mariny Moranis za Inkwizytora & Rektora
  5. Wyróżnienie dla Nicolasa Wanda za prowadzenie gazetki “Leprokonus” jako redaktor naczelny.

VI rok

W tym roku posady dyrektorskie objęły wcześniej zapowiedziane persony: prof. Marina Moranis oraz prof. Elena Roose. Prace związane z Akademią zaczęły natychmiastowo, zaczynając od zmiany starych nazw sal lekcyjnych:

 1. pub_hagrida -> hagrid
 2. ih_laboratorium -> ih_komnata
 3. ih_sala_hagrida -> ih_podziemna_komnata
 4. ih_pokoj_profesorski -> ih_gabinet
 5. założone -> ih_najwyższa_wieża 
 6. założone -> ih_blonia
 7. usunięte -> ih_boisko 

Kolejną zmianą jaką wprowadziła dyrekcja było usunięcie tradycyjnej zabawy Cukierek Niespodzianka, która jednak nie cieszyła się większym zainteresowaniem uczniów.  Dyrekcja postanowiła również ograniczyć zasady działania Loterii z wielokrotnego kupowania kuponów do trzech na jedno losowanie. W zabawie Zgadula rozszerzono zasady dla Top Zgaduli Roku

W tym roku wprowadzono również istotne zmiany w funkcjonowaniu ul. Pokątnej za sprawą Shado Ackerly'ego. Dyrekcja wprowadziła nową grafikę dla ul. Pokątnej.

Skrócono również rok ówczesny szkolny do 7 tygodni z uwagi na wcześniejsze wyjazdy uczniów na mugolskie wakacje. Był to pierwszy i ostatni rok w Dyrekcji dla obu Pań, które zakończyły wpółpracę ze względu na brak czasu.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 14.05.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid.
 2. Zakończenie roku miało miejsce 02.07.2016 r. o godz 18:30 w /hagrid.  Akademię ukończyły 3 osoby, a 5 dostało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Alexander Moranis    
  2. II miejsce Bonnie Orion
  3. III miejsce Patrycja Whiteowl
  4. Wyróżnienie dla Alexander Moranis za prowadzenie gazetki "Leprokonus" jako redaktor naczelny.
  5. Wyróżenienie dla Patrycja Whiteowl za prowadzenie gazetki "Leprokonus" jako redaktor.
  6. Pierwsza i ostatnia kadencja dyrektorska Mariny Moranis & Elena Roose - Wpis do Księgi Zasłużonych w formie Dyplomu.VII ROK 

Po odejściu poprzedniej dyrekcji na stanowiska z powrotem zasiedli Lynzee Lovato i Shado Ackerly. Nowym rektorem placówki został Aki Ryuugu. Wprowadzone zostały nowe stałe zabawy: Akrostychy, Rozbij Bank Gringotta oraz Turniej Wszechczasów.

Za zdobyte punkty, teraz uczniowie otrzymywali również automatycznie taką samą liczbę galeonów.  

W tym roku został pobity również rekord uczniów na rozpoczęciu - to był dobry znak dla dyrekcji, że szkoła rozwija skrzydła. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 14.08.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 09.10.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid. Akademie ukończyły 2 osoby, a 5 dostało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Sheila Callenvine
  3. III miejsce Nicolas Wand

VIII ROK

Po udanym poprzednim roku, nastał kryzys; gazeta Leprokonus została zawieszona ze względu na niski popyt redaktorów i ze względów bezpieczeństwa strony. W tym roku dyrekcja większą uwagę zwróciła na selekcję nowej kadry profesorskiej. Zmieniła się również formuła castingów, ochotnicy nie byli już pytani o wiedzę z przedmiotu o który się ubiegali. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 30.10.2016 r. o godz 19:00 w /join Hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 21.12.2016 r. o godz 18:00 w /join Hagrid. Akademię ukończyły 2 osoby, a 7 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Naija Kalamasundari
  3. III miejsce Alexander Blackowl

IX ROK

W tym roku dyrekcja postanowiła powołać na stanowisko nowego dziekana - Xenię Serentię. Uczniowie jak i profesorzy w ciepłej atmosferze przywitali nowego dziekana, który zajmował się głównie atrakcjami dla nowych adeptów. Po raz pierwszy w tym roku została wykorzystana zabawa "Turniej Wszechczasów", która świetnie się przyjęła, a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz punkty. W tym roku również zmieniliśmy dekrety, uwzględnione zostały wyższe kary za niewypełnienie obowiązków przez kadrę. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 18.02.2017 r. o godz 19:00 w /join Hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 15.04.2017 r. o godz 19:00 w /join Hagrid. Akademię ukończyły 2 osoby, a 7 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Kazbiel Thundershout
  3. III miejsce Aki Ryuugu

X ROK

W tym roku wprowadzone zostały: plebiscyt "Złote Puszki", w którym społeczność poprzez tygodniowe głosowanie nadaje sobie tytuły w trzech kategoriach, oraz zabawa "Bitwa o Akademię", w której uczniowie podejmują walkę z wrogami szkoły, biorąc udział w licznych bitwach, odbywających się przez cały ostatni tydzień nauki.

W tym roku na dziekana powołano Agnieszkę Anderson, która zapoczątkowała nową codzienną zabawę "Hagrid Challenge", w której codziennie o 21:00 uczniowie oraz profesorowie z zapałem brali udział.

Ten rok był również ostatnim dla naszego rektora - Akiego Ryuugu. Po wieloletniej współpracy, zrezygnował z posady ze względu na brak czasu i został przyjacielem szkoły.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 11.06.2017 r. o godz 19:00 w /join Hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 05.08.2017 r. o godz 20:00 w /join Hagird. Akademię ukończyły 2 osoby, a 6 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Agnieszka Anderson
  3. III miejsce Kazbiel Thundershout

XI ROK

W tym roku wielkie zmiany dotknęły Ofertę Edukacyjną oraz intensywniej II klasę. Dyrekcja postanowiła przychylić się do prośby uczniów i odejąć im godziny lekcyjne; zaczęło obowiązywać 7 przedmiotów podstawowych oraz 4 przedmioty na poziomie rozszerzonym w ramach jednego z trzech nowo powołanych wydziałów:

 • Wydział Zielarstwa i Wiedzy o NaturzeZielarstwo, OnMS, Eliksiry, Quidditch.
 • Wydział Historii i Praktyki MagiiHistoria Magii, OpCM, Zaklęcia i Uroki, Transmutacja.
 • Wydział Wróżbiarstwa i Wiedzy o WszechświecieAstronomia, Wróżbiarstwo, Numerologia, Starożytne Runy.

W tym roku funkcję rektora objęła Annabeth Lancaster. Certyfikaty Nauczycielskie przestały być wydawane gdyż wszystkie informacje zawierało od tej pory nowe Świadectwo Ukończenia Szkoły. Po raz pierwszy wydano natomiast dyplomy dla Top Zgadul oraz zmieniono ceny dla mioteł na ul. Pokątnej.

Po długiej dyskusji i namyśle, Zarząd postanowił zmienić adres placówki na bardziej odpowiadający nazwie Akademi, z ihogwart.pl na hagrid.pl

Wprowadzono również nagrodę książkową dla najaktywniejszego profesora by nagrodzić całoroczne starania Grona Pedagogicznego. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 10.09.2017 r. o godz. 19:00 w /join Hagrid.
 2. Zakończenie roku miało miejsce 04.11.2017 r. o godz. 19:30 w /join Hagrid. Akademię ukończyły 4 osoby, a 4 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Kazbiel Thundershout
  2. II miejsce Annabeth Lancaster
  3. III miejsce Sophie Blood
Execution time: 0.087712049484253
All DB queries: n/d