Aktualności - Akademia Magii Rubeusa Hagrida
Podaj nick i hasło aby wejść do szkoły:   

Zapisy na XV rok akademicki są otwarte!
Zapisz się teraz na ucznia »

 

0 pkt0 pkt0 pkt0 pkt
Pragniemy Cię gorąco powitać w wirtualnej Akademii Magii. Jeśli chcesz przeżyć przygodę rodem z Harry'ego Pottera, a Twój list z Hogwartu nie dotarł - dołącz do nas!
2018-04-08
Konkurs Astronomia #1

*Kobieta wcześnie rano zerwała się z łóżka i od razu, jeszcze nawet nie przebrana w codzienne ubrania, w różowym szlafroku z jednorożcami dorwała pióro w swoje ręce i zaczęła pisać coś na pergaminie. Gdy skończyła podpisała go niewyraźnie i ruszyła w stronę Wielkiej Sali. Idąc korytarzem udało jej się niestety wdepnąć swoim kapciem, który przypominał swoim kształtem pandę, w wielką kałużę. Pomruczała coś pod nosem i weszła do najważniejszego w szkole pomieszczenia. Podeszła do tablicy ogłoszeń i tam właśnie przypięła pergamin. Uśmiechnęła się i ziewnęła przeraźliwie, po czym wróciła do swojego pokoju.*


Drodzy Uczniowie!


Nadszedł czas, aby w wasze ręce oddać pierwszy konkurs z przedmiotu, którego nauczam, czyli Astronomii. Nie jest on trudny, ponieważ jak sami widzicie pogoda na zewnątrz jest piękna i to tam powinniście spędzać dzisiaj czas, a nie na długim ślęczeniu nad tym konkursem. Dlatego przygotowałam dla was wykreślankę, w której znajduje się 19 haseł związanych z Astronomią.


WYKREŚLANKA


Na mail cassandraxlovato@gmail.com należy przesłać odpowiedzi w postaci odkrytych haseł. Do zdobycia jest aż 19 punktów i 19 galeonów. Ponadto za wytłumaczenie haseł dodatkowo można uzyskać kolejne 19 punktów (1 punkt za jedno hasło). Na odpowiedzi czekam do 14.04.2018 godz. 19:19. Pierwsza osoba, która rozwiąże poprawnie zadanie i poda tłumaczenia słów, może liczyć na ocenę Wybitny z aktywności z Astronomii.

Wasza wiecznie zaspana nauczycielka Astronomii

 

Execution time: 0.061416864395142
All DB queries: n/d