Aktualności - Akademia Magii Rubeusa Hagrida
Podaj nick i hasło aby wejść do szkoły:   

Zapisy na XV rok akademicki są otwarte!
Zapisz się teraz na ucznia »

 

0 pkt0 pkt0 pkt0 pkt
Pragniemy Cię gorąco powitać w wirtualnej Akademii Magii. Jeśli chcesz przeżyć przygodę rodem z Harry'ego Pottera, a Twój list z Hogwartu nie dotarł - dołącz do nas!
2018-01-08
Nieznany
Zaliczenie z Historii Magii

Drodzy uczniowie klasy 1!
Warunkiem zaliczenia Historii Magii jest podejście do sprawdzianu na koniec roku. Do sprawdzianu dopuszczone są te osoby, które oddadzą esej czyli pisemną formę sprawdzenia wiedzy ucznia, prezentacji własnego punktu widzenia. Wybieracie jeden z 6 tematów, które znaleźć możecie pod rozwinięciem newsa.

Możecie już zacząć zbierać materiały lub nawet pisać esej, a na zajęciach, które odbędą się 22 stycznia poświęcimy czas na omówienie tego co już macie i pomoc tym, którzy nie wiedzą jak ruszyć dalej lub co mogą jeszcze napisać. Oczywiście przez cały ten czas możecie łapać mnie na chacie i pytać, jeśli czegoś nie wiecie.
Ostateczny termin oddania eseju to 29 stycznia, do godziny 19:00. Po tym czasie prace nie będą sprawdzane.

Pamiętajcie, że jest to przedstawienie waszego punktu widzenia, tak więc będę zwracał uwagę na wszelkie formy plagiatu i kopiowanie tekstu od waszych kolegów. Możecie wykorzystywać cytaty z zajęć, ale muszą być ona dodatkowo oznaczone i nie będą doliczane do wymaganej ilości tekstu.

Wytyczne techniczne to półtorej strony w Wordzie pisanej czcionką Calibri, 14. Jeśli jednak nie posiadacie tego programu, możecie pracę pisać w dokumentach google; półtorej strony, czcionka Times New Roman, 14.

Prace wysyłacie na mail: reny.boursier@gmail.com

Pozdrawiam,

 

 

 

1) Czym jest magia w Świecie Czarodziejów i jaką rolę odgrywa ona w naszym życiu.
- Temat dość prosty ale można go szybko wyczerpać. Uczeń piszę o magii, czym tak właściwie jest i jaką rolę odgrywa w życiu czarodziejów, o jej możliwościach i stosunku magów do magii.

2) Jak duże znaczenie ma nasze pochodzenie w Świecie Czarodziejów.
- Tu należy się skupić przede wszystkim na pochodzeniu czarodzieja, można wspomnieć o statusie krwi, o historiach związanych z dyskryminacją, o rodzinach czarodziejów.

3) Biała Magia jako potencjalnie najtrudniejszy z rodzajów magii.
- Mimo że jest to temat o białej magii, ma duże odniesienie do ciemnych mocy. Dlaczego magia biała może być najtrudniejsza? Odpowiedź jest dość prosta, łatwiej jest zrobić coś złego i dla siebie, niż być bezinteresownym i pomoc komuś. Uczeń może jednak na to pytanie odpowiedzieć inaczej, jest to jedynie przykład i pewna pomoc by naprowadzić na ten temat.
 
4) Trudności w rozpoznaniu magii białej i czarnej, ich różnice ale i ogromne podobieństwo.
- Uczniowie przekonali się, że rozpoznanie 'dobrej' i 'złej' magii nie zawsze jest proste, w tym temacie mogą rozwinąć swoje wątpliwości i przedstawić zarówno podobieństwa jak i różnice między tymi dwoma rodzajami.

5) Magia wysoka jako jeden z archaicznych rodzajów magii.
- O magii wysokiej mówi się jako takiej, w której czarodziej poświęca całe swoje życie na doskonalenie jednej sztuki magicznej. Czy w Czasach Nowożytnych lub Czasach Współczesnych spotyka się takich czarodziejów? Ten temat dotyczy właśnie  tego, a sama magia wysoka może być traktowana jako 'wymarła' lub bardziej jako prawie nieistniejąca.  

6) Rola legend w życiu Czarodziejów, dlaczego nadal o nich pamiętamy mimo że są niemal bajkami.
- Uczniowie poznali kilka legend, sami mieli stworzyć własne legendy. Poznali początki magii i czarodziejów, a bynajmniej przypuszczenia, które w wielu przypadkach były niezgodne z wszelkimi zasadami jakie znamy teraz. Dlaczego jednak uczymy się o legendach, nadal o nich pamiętamy i mówimy? Ten temat właśnie skupia się na tym.

Execution time: 0.11919498443604
All DB queries: n/d