Aktualności - Akademia Magii Rubeusa Hagrida
Podaj nick i hasło aby wejść do szkoły:   

Zapisy na XV rok akademicki są otwarte!
Zapisz się teraz na ucznia »

 

0 pkt0 pkt0 pkt0 pkt
Pragniemy Cię gorąco powitać w wirtualnej Akademii Magii. Jeśli chcesz przeżyć przygodę rodem z Harry'ego Pottera, a Twój list z Hogwartu nie dotarł - dołącz do nas!
2018-06-26
Konkurs z Ziu! #1

[Ciemnowłosa kobieta zmęczona ciężkim dniem weszła do swojego gabinetu i położyła się na kanapie. Myślała, że to już koniec pracy i w końcu będzie mogła robić to co umie najlepiej, czyli spać, ale chyba nie było jej to dane. Wystarczyło tylko, że zamknęła oczy, a w ciemności, która wtedy nastała, zaczęły ukazywać się kształty i postaci należące do jej wyimaginowanego świata. Było jak w raju. Chmury były stworzone z budyniu, budynki z krakersów, a nieopodal płynęła rzeka pełna czekolady. Cassandra poczuła nawet lekki głód, ale była zbyt leniwa żeby przerwać ten satysfakcjonujący moment. Nagle w jej umyśle zaświeciła się lampeczka. Dziewczyna wiedziała, że o czymś zapomniała, więc zaczęła szukać w szufladkach swojego mózgu odpowiedzi na pytanie, które właśnie się zrodziło. Nie minęła chwila, a znalazła odpowiednią teczkę. Otworzyła ją i z hukiem spadła z łóżka. Złapała się za głowę i od razu pobiegła do biurka. Wzięła do ręki pióro, aby następnie zamoczyć jego koniec w atramencie i zacząć pisać.]

 

Drodzy uczniowie!

Chciałabym zaprosić was serdecznie do wzięcia udziału w pierwszym w tym roku konkursie z Zaklęć i Uroków. Polega on na przeczytaniu tekstu, jednakże jak sami już wiecie, nic nie jest tak proste jak się wydaje. W tekście, który zajduje się tu:

TU ZNAJDUJE SIĘ TEKST (KLIK)

zostały ukryte nazwy zaklęć, a dokładniej mówiąc niektóre słowa zostały zastąpione przez inkantację danego zaklęcia. Waszym zadaniem jest wypisanie wszystkich zaklęć, które zostały tam umieszczone (razem jest ich 20) oraz (dla ambitnych) wypisanie słów, które znajdowały się tam przed edycją tekstu oryginalnego (podpowiedź: słowa zaczynają się tymi samymi literami jak inkantacje, które je zastępują).

Czas na wykonanie konkursu macie do następnego wtorku, czyli 3 lipca 2018 roku do godziny 23:23. Odpowiedzi wysyłajcie na mail: cassandra@hagrid.pl. Pierwsze trzy osoby, które w pełni rozwiążą konkurs dodatkowo mogą liczyć na ocenę Wybitną z ZiU.

Natomiast podstawową gratyfikacją dla was jest napływ na wasze konto 20 punktów (za wypisanie zaklęć) lub 40 punktów (wypisanie zaklęć i słów). Pozostaje mi tylko życzyć wam powodzenia i miłego rozwiązywania konkursu!

Licząca na zrozumienie i kochająca was

[Przeczytała jeszcze wszystko od deski do deski, po czym wyszła z gabinetu trzymając pergamin w ręce. Ziewając szła wolno w stronę Wielkiej Sali. Zatrzymała się jeszcze przed oknem, z którego można było dostrzec boisko do Quidditcha. Uśmiechnęła się widząc ćwiczących jeszcze uczniów, a w jej głowie pojawił się obraz jej samej potykającej się o własne nogi na lekcji Latania na Miotle. Zaśmiała się i ruszyła dalej, aby zawiesić ogłoszenie na przeznanaczonej dla niego tablicy.]

 

Execution time: 0.069288015365601
All DB queries: n/d