Podaj nick i hasło aby wejść do szkoły:   

Zapisy na XI rok akademicki zamknięte

Hagrid Challenge codziennie o godz. 21:00 w /join ih_komnata

Rozwiąż Puzzle [kliknij tutaj.]

21.11 o godz. 19:30 Zabawy Naczelnych w /join hagrid [kliknij tutaj.]

MOM Żmijoptak 17.10 o godz. 21:15 /join TajemniczeKrzaki [kliknij tutaj.]

Do 22.10 Konkurs ze Starożytnych Run  [kliknij tutaj.]

1.10-1.11.2017 r. Przygotowanie Receptury - Eliksiriada [kliknij tutaj.

3844 pkt13545 pkt7689 pkt9412 pkt
Pragniemy Cię gorąco powitać w wirtualnej Akademii Magii. Jeśli chcesz przeżyć przygodę rodem z Harry'ego Pottera, a Twój list z Hogwartu nie dotarł - dołącz do nas!

Historia Akademii

Geneza

W grudniu 2014 roku Lynzee Lovato i Jeff Snow - uczniowie UNM, stwierdzili, że chcą mieć swój wkład w kształcenie nowych pokoleń czarownic i czarodziejów. Chcieli utowrzyć szkołę przyjazną, dającą swobodę przy zachowaniu odpowiedniej magicznej dyscypliny. Szkoła miała zachęcać ciekawymi przedmiotami nauczania i indywidualnym podejściem do każdego ucznia.

Jednym z założeń, miało być także odejście od tradycyjnych nazw domów znanych z Hogwartu: Slytherinu, Hufflepuffu, Ravenclawu i Gryffindoru. Zastąpione miały one być nazwami kamieni szlachetnych: Szmaragd, Topaz, Szafir oraz Rubin za pomysłem Lilith Squirrel.

I rok

Hogwart im. Rubeusa Hagrida oficjalnie rozpoczął działalność dnia 05.01.2015 r. Wtedy to też ówczesna Dyrekcja rozpoczęła intensywne poszukiwania profesorów i rekrutację uczniów na pierwszy rok szkolny, który miał rozpocząć się miesiąc później. Szkoła zawarła współpracę z ChatSM.pl: założony został komplet pokoi czatowych dla nowej szkoły, w tym nowe sale lekcyjne, pokój profesorski oraz słynny Pub Hagrida.

Rozpoczęcie roku poprzedziły dwie rady pedagogiczne z udziałem nowego grona pedagogicznego oraz nowo powołanych v-ce dyrektorów: Moniki Wojcickiej i Danny'ego Carey'a.

 1. Rozpoczęcie roku odbyło się 8 lutego 2015r. w ih_sala_hagrida.
 2. Zakończenie roku odbyło się 19 kwietnia 2015r. o godz. 18:00. Do klasy II przeszły 2 osoby z domu Salazara Slytherina.
 3. Puchar domów zdobył Slytherin zdobywając 5393 pkt, na drugim miejscu znalazł się Gryffindor zdobywając 1804pkt., na trzecim miejscu Ravenclaw zdobywając 615pkt. Ostatnie miejsce zdobył Hufflepuff zdobywając 419pkt. 

II rok

Drugi rok szkolny rozpoczął się falą zmian organizacyjnych. Dotychczasowy dyrektor oraz nauczyciel Klubu Pojedynków Jeff Snow, ustąpił ze stanowiska w dyrekcji i przeszedł na urlop by usystematyzować swoje sprawy w życiu realnym. Ciągle jednak wykazywał zainteresowanie szkołą i uczestniczył w jej życiu kulturalnym.

Danny Carey zostal zwolniony dyscyplinarnie z powodu niesubordynacji oraz niewywiązywania się ze swoich obowiązków. Od tego czasu obowiązki Dyrektora pełniły jedynie Lynzee Lovato oraz Monika Wojcicka.

Ten rok był także pierwszym rokiem pracy w tej szkole Shado Ackerly'ego, który wprowadził do szkoły wiele zmian. Shado oprócz posady nauczyciela magizoologii podjął się opieki nad stroną szkoły. W pierwszym podejściu naprawił i ulepszył jej wygląd oraz mechanikę. Po czterach tygodniach owocnej współpracy, Lynzee Lovato zaproponowała mu  objęcie stanowiska drugiego dyrektora placówki, na co on przystał z zaszczytem i radością.

W wakacje pomiędzy II a III rokiem szkolnym odbyly się pierwsze w historii szkoły Wakacyjne Igrzyska Magiczne, które organizowała i nadzorowała Monika Wojcika. W tym roku szkolnym odbyły się, także pierwsze audycje z cyklu Szpinakowy Hagrid (pomysłodawcą nazwy jest aktualna absolwentka szkoły Lilith Squirrel).

 1. Drugie rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce 4 maja 2015 roku o godzinie 19:00 w ih_sala_hagrida
 2. Dnia 18 lipca 2015 roku o godzinie 20:00 miało miejsce zakończenie II roku szkolnego. Do II klasy przeszły 4 osoby.
 3.  Nagrody trafiły również do nauczycieli:
  1. Moniki Wójcickiej
  2. Adama Beina
  3. Mariny Moranis

III rok

Ten rok podobnie jak poprzedni rozpoczął się falą innowacji i zmian. Dyrektor Lynzee Lovato zainicjowała działanie gazetki szkolnej Leprokonus, szkolne audycje Szpinakowy Hagrid przeżywały swój złoty okres, a lekkie zmiany w gronie pedagogicznym oraz nowy przedmiot WoHP uświetniały tamten okres.

Największą i najważniejszą zmianą była jednak nazwy z Hogwart im. Rubeusa Hagrida na Akademia Magii Rubeusa Hagrida

 1. Rozpoczęcie roku odbyło się 6 września o godz. 19:00 w ih_sala_hagrida.
 2. Zakończenie roku miało miejsce 21 listopada  w ih_sala_hagrida. Było skromnie, puchar wygrał Slytherin. W tym roku, akademia zyskała swoją pierwszą dwójkę absolwentów. Na zakończeniu rozdano liczne dyplomy i świadectwa zarówno dla uczniów jak i profesorów. 3  osoby przeszły do II klasy.

IV rok

W tym roku Klub Pojedynków oraz WoHP zostały wprowadzone do zestawu przedmiotów obowiązkowych. Rok Akademicki skrócono do 8 tygodni.

Członkowie dyrekcji odeszli ze stanowisk profesorskich. Tego roku postanowiono dać ogromny nacisk również na zabawy oraz dodatkowo punktowane atrakcje, m. in. audycję Szpinakowy Hagrid, czy Awanturę Domów.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 20.12.2015r. o godz 19:00 w ih_sala_hagrida.
 2.  Zakończenie roku miało miejsce 13.02.2016r. o godz. 19:00. W tym roku  Akadmię ukończyła jedna osoba z domu Hufflepuff, a 5 osób przeszło do II klasy. 
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Nicolas Wand
  2. II miejsce Jeff Snow
  3. III miejsce Marina Moranis 
  4. IV miejsce Caroline Cross

V rok

Ten rok był dość przewrotny w kwestii funkcjonowania Dyrekcji. Usunięto stanowiska takie jak V-ce dyrektor, które przekształcono w nietuzinkowe formy stanowisk adekwatne do nazwy “Akademia”, czyli Rektor oraz Dziekan. Ponadto wprowadzono podział obowiązków dyrekcji w zależności od objętych stanowisk. Wprowadzono również nowy moduł - wewnętrzną sowiarnię, w której można: komunikować się na żywo, rozwiązywać zadania domowe w każdej dowolnej formie, np. przesyłając obrazek. W trakcie zakończenia roku dyrekcja - Lynzee Lovato & Shado Ackerly - zapowiedzieli swoją przerwę na stanowiskach dyrektorskich, mianując tym samym na VI rok prof. Marine Moranis oraz Elene Roose.

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 28.02.2016 r. o godz 19:00 w ih_sala_hagida.
 2. Zakończenie roku miało miejsce w 23.04.2016 r. o godz 19:00 w ih_sala_hagrida. Akademie ukończyły 3 osoby, a 4 osoby przeszły do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Alexander Moranis
  2. II miejsce Jeff Snow
  3. III miejsce Elena Roose
  4. Wyróżnienie dla Mariny Moranis za Inkwizytora & Rektora
  5. Wyróżnienie dla Nicolasa Wanda za prowadzenie gazetki “Leprokonus” jako redaktor naczelny.

VI rok

W tym roku posady dyrektorskie objęły wcześniej zapowiedziane persony: prof. Marina Moranis oraz prof. Elena Roose. Prace związane z Akademią zaczęły natychmiastowo, zaczynając od przeistoczenia starych sal lekcyjnych na nowe bardziej pasujące do Akademii, a oto lista zmian:

 1. pub_hagrida -> hagrid
 2. ih_laboratorium -> ih_komnata
 3. ih_sala_hagrida -> ih_podziemna_komnata
 4. ih_pokoj_profesorski -> ih_gabinet
 5. założone -> ih_najwyższa_wieża 
 6. założone -> ih_blonia
 7. usunięte -> ih_boisko 

Kolejną zmianą jaką wprowadziła dyrekcja było usunięcie zabawy "Cukierek Niespodzianka", która była od początku Akademii i stała się małą tradycją - jednak zabawa nie miała takiego zainteresowania wśród uczniów.  Dyrekcja postanowiła również ograniczyć zasady działania "Loterii" z wielokrotnego kupowania kuponów do trzech na jedno losowanie. W zabawie "Zgadula" rozszerzono zasady do "Top Zgadula Roku". W tym roku wprowadzono również istotne zmiany w funkcjonowaniu ul. Pokątnej za sprawą poprzedniego dyr. Shado Ackerly'ego. Dyrekcja wprowadziła nową grafikę do ul. Pokątnej.  W tym roku skrócono również rok szkolny do 7 tygodni z uwagii na wcześniejsze wyjazdy uczniów na mugolskie wakacje. Ten rok był też ostatnim kadencji obu Pań - zrezygnowały z braku wzajemnej komunikacji oraz czasu. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 14.05.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid.
 2. Zakończenie roku miało miejsce 02.07.2016 r. o godz 18:30 w /hagrid.  Akademie ukończyły 3 osoby, a 5 dostało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Alexander Moranis    
  2. II miejsce Bonnie Orion
  3. III miejsce Patrycja Whiteowl
  4. Wyróżnienie dla Alexander Moranis za prowadzenie gazetki "Leprokonus" jako redaktor naczelny
  5. Wyróżenienie dla Patrycja Whiteowl za prowadzenie gazetki "Leprokonus" jako redaktor.
  6. Pierwsza i ostatnia kadencja dyrektorska Mariny Moranis & Elena Roose - Wpis do Księgi Zasłużonych w formie Dyplomu.VII ROK 

Po odejściu poprzedniej dyrekcji na stanowiska z powrotem zasiedli Lynzee Lovato & Shado Ackerly. Nowym rektorem placówki został Aki Ryuugu. Wprowadzone zostały na stałe zabawy tj. "Akrostychy", "Rozbij Bank Gringotta" oraz "Turniej Wszechczasów". Na stałę do modułów zostały wprowadzone automatyczne galeony za zdobyte punkty.  W tym roku został pobity również rekord uczniów na rozpoczęciu - to był dobry znak dla dyrekcji, że szkoła rozwija skrzydła. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 14.08.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 09.10.2016 r. o godz 19:00 w /hagrid. Akademie ukończyły 2 osoby, a 5 dostało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Sheila Callenvine
  3. III miejsce Nicolas Wand

VIII ROK

Po udanym poprzednim roku, niestety, gazeta Leprokonus została zawieszona ze względu na niski popyt redaktorów i kwestię bezpieczeństwa. W tym roku dyrekcja znaczną uwagę zwróciła na kadrę profesorską i postanowiła wymienić część na nowych profesorów, po odejściu tych starszych. Zmieniła się również formuła castingów, ochotnicy nie byli już pytani o zakres z wylosowanego materiału. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 30.10.2016 r. o godz 19:00 w /join Hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 21.12.2016 r. o godz 18:00 w /join Hagrid. Akademię ukończyły 2 osoby, a 7 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli:
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Naija Kalamasundari
  3. III miejsce Alexander Blackowl

IX ROK

W tym roku dyrekcja postanowiła powołać na stanowisko nowego dziekana - Xenię Serentio. Uczniowie jak i profesorzy w ciepłej atmosferze przywitali nowego dziekana, który zajmował się głównie atrakcją dla nowych adeptów. Po raz pierwszy w tym roku została wykorzystana zabawa "Turniej Wszechczasów", która świetnie się przyjęła, a zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz punkty. W tym roku również zmieniliśmy dekrety, uwzględnione zostały wyższe kary za niewypełnienie obowiązków przez kadrę. 

 1. Rozpoczęcie roku miało miejsce 18.02.2017 r. o godz 19:00 w /join Hagrid
 2. Zakończenie roku miało miejsce 15.04.2017 r. o godz 19:00 w /join Hagrid. Akademię ukończyły 2 osoby, a 7 otrzymało promocję do II klasy.
 3. Nagrody dla nauczycieli: 
  1. I miejsce Annabeth Lancaster
  2. II miejsce Kazbiel Thundershout
  3. III miejsce Aki Ryuugu